ecodriving
Ecodriving
27 lutego 2019
Wypożyczalnia samochodów Rybnik
24 maja 2019
Tarnowskie Góry

Wypożyczalnia samochodów Tarnowskie Góry.

Tak jak większość miast Górnego Śląska, tak i Tarnowskie Góry, posiadają niezbędną infrastrukturę drogową gwarantującą wygodne podróżowanie między nimi. Co prawda nie znajdziemy w pobliżu żadnych autostrad, ale drogi szybkiego ruchu zapewniają sprawne przemieszczanie.
Jeżeli wybierasz się do Tarnowskich Gór w sprawach służbowych bądź rodzinnych proponujemy skorzystać z oferty wynajmu samochodu.
Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że eliminuje na wstępie obawy o sprawność własnego samochodu w pokonaniu dużej ilości kilometrów. Podróżując samolotem pozwala na wynajem auta z podstawieniem go pod sam terminal. Do takich wypożyczalni samochodów w Tarnowskich Górach należy nasza wypożyczalnia.

Prężnie rozwijającą się firma podbija serca klientów z całej Polski jak i zagranicy. Mimo iż
siedzibę mamy w Mysłowicach, podstawiamy samochód pod wskazany adres na Śląsku. Jest to niewątpliwie ułatwienie dla podróżujących. W swojej flocie posiadamy samochody duże gabarytowo, mieszczące wygodnie całe rodziny z bagażem, jak i mniejsze doskonale nadające się na wynajem w celach służbowych. Ostatnia forma posiada bardzo dużego plusa związanego z ceną.
Zazwyczaj wypożyczenie samochodów firmie następuje w większej ilości i na długi okres czasu, dlatego też ceny są bardzo korzystne. Polecamy nasze usługi!

Krótki opis miasta Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry leżą na południu Polski w województwie Śląskim. Należą do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto powstało w XVII wieku i liczy ponad 61 tysiące mieszkańców. Jako jedne z 17-stu miast w Polsce zaliczane jest do klasy A pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej. Jego historia związana jest niezaprzeczalnie z wydobyciem rud srebra, ołowiu i cynku. W 2017 roku właśnie Kopalnia tych złóż wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Herb i flaga Tarnowskich Gór

Herb jest tarczą trójdzielną. Lewa strona przedstawia połowę orła pruskiego, natomiast na prawej stronie widzimy u góry złote skrzydło na czarnym tle a zaraz pod nim widnieją dwa skrzyżowane narzędzia górnicze na białym tle. Wszystkiego dopełniają zdobienia ( labry i
hełm rycerski).
Flaga miasta składa się z trzech równych pasów, od góry: biały, czarny i żółty. Kolory niewątpliwie nawiązują do herbu Tarnowskich Gór i symbolizują wydobycie srebra (pas biały/srebrny) oraz przynależność do Górnego Śląska ( pas żółty).

Wypożyczalnia samochodów Tarnowskie Góry

Atrakcje w Tarnowskich Górach

 

Tarnowskie Góry słyną między innymi z wielkiego parku wodnego, który powstał jako jeden z pierwszych na terenie Górnego Śląska. Liczne baseny, zjeżdżalnie, sauny i jacuzzi przyciągają zarówno dzieci jak i dorosłych.

Odwiedzając Tarnowskie Góry koniecznie trzeba udać się na starówkę obfitującą w liczne klimatyczne zabytki, kawiarnie i restauracje. Spacerując po zabytkowym centrum turyści mogą podziwiać rausz z XIX w., słynne domy podcieniowe, ewangelicki kościół Zbawiciela oraz wiele wiekowych kamienic. Osoby bardziej aktywne mogą zwiedzić również Kopalnię rud srebra, cynku i ołowiu wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.