wypożyczalnia czeladź
Wypożyczalnia samochodów Czeladź
12 października 2018
opona zimowa
Dlaczego warto zmienić opony na zimowe ?
26 listopada 2018

Wypożyczalnia samochodów Mikołów

Nasza wypożyczalnia samochodów pozycz-go.pl oferuje szereg usług związanych z wynajmem aut. Miasto Mikołów znajduje się w niedalekiej odległości od naszej siedziby a to oznacza, że podstawienie samochodu wchodzi w cenę wynajmu. Wyżej wymienione atrakcje pokazują, że miasto ma wiele zabytków, które warto zobaczyć w Mikołowie. Korzystając z naszych usług dotrą Państwo bezpiecznie do wyznaczonego przez siebie celu. Nasza wypożyczalnia wychodzi na przeciw i dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta. Dodatkowo infrastruktura w województwie śląskim sprawia, iż przemieszczanie się pomiędzy sąsiadującymi miastami staje się szybkie i przyjemne. Przy wynajmie długoterminowym oferujemy atrakcyjne ceny. Zachęcamy do kontaktu.Wypożyczalnia mikołów

Opis miasta Mikołów

Mikołów jest miastem na prawach powiatu, leży w województwie śląskim na południu Polski, jest częścią Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Liczy sobie prawie 40500 mieszkańców. W 1276 roku dostał prawa miejskie.
Miasto graniczy z Rudą śląską, gminą Gierałtowice, Ornontowice i Wyry; z Katowicami, Tychami, Orzeszem i Łaziskami Górnymi.
Nazwa miasta pochodzi prawdopodobnie od imienia Mikołaj. Nie wiadomo jednak czy chodzi o świętego Mikołaja czy o jakiegoś bogatego dziedzica/właściciela mieszkającego w czasach powstania osady. Krążą jednak opowieści nie oparte żadnymi faktami historycznymi.Podanie głosi, iż kiedyś przez miasto przechodzili handlarze bydłem. Zatrzymali się oni w tych okolicach na odpoczynek. Nocą jednak bydło zachorowało. Przejęci chłopi zaczęli wznosić modły do św. Mikołaja o uzdrowienie zwierząt a w zamian obiecali postać świętemu świątynie. Bydło wyzdrowiało a świątynia wzniesiona przez handlarzy stoi tam po dziś dzień. Mikołów
Miasto jest bardzo rozwinięte pod kątem edukacji. Liczy sobie: 12 przedszkoli, 11 szkół podstawowych, 6 gimnazjów i 7 szkół średnich.
Przez długi okres swojej historii Mikołów było miastem handlowym, dopiero XXw. sprawił, iż stało się przemysłowe. Wymienić można np. Wiromet oraz Mikołowską Fabrykę Maszyn. Dodatkowo w Mikołowie znajduje się “Kopalnia doświadczalna Barbara” oraz wzgórze Gronie, na którym jest ujęcie wody, z którego pobierana jest woda do browaru Tyskiego – Tyskie Gronie.

Religie

W Mikołowie, jak w całej Polsce przeważa wiara katolicka. Dodatkowo możemy znaleźć Kościół Ewangelicko-Augsburcki, Kościół Wolnych Chrześcijan oraz świadkowie Jehowy.

Herb Mikołowa

Herb przedstawia hełm turniejowy na białym tle. Na jego czubku znajduje się wielobarwny pióropusz, a na szyi spoczywa medalion.

Atrakcje w Mikołowie

Cmentarz Żydowski
W 1931 roku wybrano pierwszego rabina w Mikołowie i liczba osób pochodzenia żydowskiego wzrosła z 74 do 243. Natomiast podczas II Wojny Światowej Żydów masowo wywożono do Getta w Sosnowcu, a stamtąd do Obozu Śmierci Aushwitz-Birkenau. Po zakończeniu wojny ludność żydowska już się w Mikołowie nie odrodziła.Synagogę wysadzono w powietrze a stary cmentarz żydowski został zabudowany. Pamiątka jaka pozostała po społeczności żydowskiej w Mikołowie to Nowy Cmentarz Żydowski, który do dzisiaj można zwiedzać. Znajduje się on przy ulicy Konstytucji 3 Maja.
Zabytkowy Kościół św. Mikołaja
Został przeniesiony z niedalekich Przyszowic w latach 1937-1939. Źródła nie podają dokładnej daty powstania. Wahają się pomiędzy rokiem 1640 a 1720, a nawet 1737 – ale ta data odnosi się bardziej do okresu budowy wieży w tym kościele.
Obecnie ten uroczy drewniany kościółek znajduje się w Borowej Wsi –  dzielnicy Mikołowa. Znajduje się on na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. Zachęcamy do zwiedzania.

Wypożyczalnia samochodów Mikołów

Wypożycz samochód w Mikołowie

Mikołów to miasto leżące w województwie śląskim, charakterystyczne dla ludzi którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku w Katowicach do spokojniejszej okolicy. Bardzo dobre połączenie z Katowicami sprawia że jest to miejscowość atrakcyjna dla potencjalnego mieszkańca. W miejscowości Mikołów podstawiamy samochody w miejsce wyznaczone przez klienta od poniedziałku do piątku w cenie po 30,00PLN netto w czasie pracy wypożyczalni za przekazanie/zwrot i po 50,00 poza godzinami pracy. Niedziela po 100,00PLN netto za przekazanie/zwrot.Wypożyczalnia samochodów Mikołów – tutaj strona o Mikołowie.