wynajem auta
Wynajem auta
2 lipca 2018
chełm śląski
Wypożyczalnia samochodów Chełm Śląski
16 lipca 2018

Wypożyczalnia samochodów Knurów

Czy opłaca się wypożyczyć samochód spędzając czas w Knurowie? Odpowiedź nie może być inna niż twierdząca. Dostęp do największych węzłów autostradowych w Polsce oraz do licznych miast Górnego Śląska sprawia, że dotrzeć można wszędzie szybko i bez szczególnych kłopotów. Blisko stąd również w góry oraz nad liczne jeziora i kąpieliska.
Plusem jeżdżenia wypożyczonym samochodem po Knurowie jest również fakt, iż w mieście nie ma obowiązku płacenia za postój, który jest tak bardzo egzekwowany w większych miastach, np. w blisko leżących Gliwicach.

Nasza wypożyczalnia wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta i swoją atrakcyjną ofertą zachęca jeszcze mocniej do skorzystania z wynajmu samochodu spędzając czas w Knurowie. Niskie ceny i auta dostosowane do jeżdżenia po mieście lub drogami szybkiego ruchu, powinny skłonić do wzięcia pojazdu z naszej wypożyczalni.

Knurów

Knurów – miasto położone na Wyżynie Śląskiej, w województwie Śląskim, w powiecie gliwickim. Znajduje się na granicy największej aglomeracji przemysłowej w Polsce – aglomeracji katowickiej. Dzielnicami miasta są: Krywałd i Szczygłowice, których obszar łącznie wynosi 34 km kwadratowe. Na jego terenie możemy znaleźć również kopalnie. Blisko Knurowa znajdują się Gliwice, które mają duże zaplecze techniczne i naukowe ( Politechnika Śląska). Łatwa komunikacja sprawia, że podróżowanie między tymi miastami nie jest czymś rzadkim.
Dodatkowym atutem dla mieszkańców jest bliski dostęp do autostrad A1 i A4.

Darmowe podstawienie auta przy wynajmie powyżej 3 dni obowiązuje na terenie całego Knurowa, np.  przy Centrum Kultury znajdującego się przy ul. Niepodległości 26, 44-190 Knurów. Centrum Kultury Knurów

Herb i flaga Knurowa

Herb Knurowa jest podzielony na trzy części. W górnej widzimy orła zwróconego w prawą stronę, natomiast na dole po lewej stronie mamy standardowy widok górnośląski – wieżę wyciągową i kominy kopalniane; prawa strona przedstawia grabię i kosę.

Kolory flagi Knurowa


Flaga Knurowa ma sześć kolorów. Po lewej stornie znajdziemy barwy biało-czerwone – symbol polskości; środek dzieli pas dwóch kolorów – zielonego i czarnego – symbol tradycji górniczych; natomiast po prawej widnieją barwy żółto-niebieskie – mówiące o przynależności do Śląska.

Atrakcje w Knurowie

Atrakcją w lato może być kąpielisko Leśne Zacisze w Knurowie, które swoją ofertą przyciągnie zarówno młodych jak i starszych oraz rodziny z dziećmi. Do dyspozycji są baseny o różnych wielkościach i głębokościach, zjeżdżalnie, punkty gastronomiczne, przebieralnie i boiska do siatkówki plażowej. Kąpielisko przeszło gruntowny remont i jest nadzorowane przez ratowników, co jest dodatkowym plusem.

Kolejną atrakcją w tym mieście jest Lodowisko Sezonowe MOSiR, dostępne tylko w okresie zimowym. Przychodzą tutaj zarówno młodzi jak i starsi wiekiem, z rodziną i z przyjaciółmi. Można tu aktywnie spędzić czas jeżdżąc na łyżwach rekreacyjnie albo urządzić rozgrywki sportowe czyli pograć w hokeja lub curling.

Jerzy Dudek i miasto Knurów

Nie można zapomnieć, że Knurów jest rodzinnym miastem Jerzego Dudka, który właśnie tutaj zaczynał swoje pierwsze przygody z piłką nożną. Pierwszym jego klubem był klub Concordia Knurów, który istnieje do dnia dzisiejszego.

wypożyczalnia samochodów knurów