wypożyczalnia samochodów lędziny
Wypożyczalnia samochodów Lędziny
25 sierpnia 2018
Wypożyczalnia samochodów Mikołów
Wypożyczalnia samochodów Mikołów
15 października 2018

Wypożyczalnia samochodów Czeladź

Wypożyczalnia samochodów pozycz-go.pl zachęca do odwiedzenia miasta korzystając z naszych usług. Posiadamy samochody od segmentu A do segmentu D, rodzinne kombi lub małe auta typu City Go do sprawnego poruszania się po mieście. Do wyboru jest również silnik – diesel lub benzynowy. Samochody, które są w stanie przewieźć większe ładunki np. stół lub szafę, również znajdują się w ofercie naszej wypożyczalni aut. Czeladź jest miastem leżącym niedaleko naszej siedziby w związku z tym podstawienie samochodu jest w tym momencie darmowe. Zachęcamy również do wynajmu długoterminowego, który jednocześnie gwarantuje niższą ceną.
Krótka historia miasta

Krótka historia miasta Czeladź

Czeladź to miasto leżące w województwie śląskim, w powiecie będzińskim na południu Polski. W XIII w. otrzymało prawa miejskie. Jest jednym z najstarszych miast należących do Zagłębia Dąbrowskiego. Liczy sobie niecałe 34 tysiące mieszkańców.

Miasto położone jest na granicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, nad rzeką Brynicą. Czeladź graniczy z takimi miastami jak: Siemianowice Śląskie, Będzin, Katowice oraz Sosnowiec.

W mieście funkcjonują takie placówki jak: żłobek, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, specjalne oraz Kolegium Pracowników Służb Społecznych

Przez Czeladź przebiega droga krajowa nr 94. Dodatkowo posiada liczne linie autobusowe oraz tramwajową dzięki czemu łatwo można przemieszczać się pomiędzy sąsiadującymi miastami. Rozbudowana infrastruktura drogowa sprawia, iż przyjemnie podróżuje się tu również samochodem. Liczne połączenia m.in. ze stolicą Górnego Śląska – Katowicami powodują, że Czeladź zajmuje ważne miejsce w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.

Herb Czeladzi

Herb miasta przedstawia białą wieżę z trzema czarnymi okienkami na błękitnym tle. Wieża stoi za murem, natomiast przed nim, u dołu herbu widnieje również błękit, który symbolizuje najprawdopodobniej rzekę Brynicę. Sama wieża nawiązuje do dawnej strażnicy granicznej.

Flaga Czeladzi

Flaga miasta jest niebiesko-biała. Cała jest niebieska, natomiast w centrum znajduje się biały kwadrat, w którego tle wklejony jest herb Czeladzi.

Atrakcje w mieście Czeladź

Miasto jest najstarszym miastem Zagłębia, więc choćby z tego względu warto je odwiedzić i sprawić sobie przyjemność spacerując jego ulicami. Firmą która podstawia auto w wyznaczone miejsce jest nasza Wypożyczalnia samochodów, Czeladź obsługujemy od początku 2018 roku.

Dość nową atrakcją są Termy Rzymskie, które swoją ofertą przyciągną każdego kto lubi zadbać o swoje ciało i pragnie chwili relaksu. Wystrój wnętrza i cała otoczka sprawia, że można się tu poczuć jak na przyjęciu u Juliusza Cezara. SPA oferuje szerokie spektrum usług. Zachęcamy do skorzystania.

Muzeum Saturn
Muzeum powstało w 2009r. na terenie willi dyrektora kopalni Saturn w niedalekim sąsiedztwie z samą kopalnią o takiej samej nazwie. Można miło tu spędzić czas oglądając cyklicznie zmieniające się wystawy, słuchając muzyki lub biorąc udział w wieczorkach poezji. Polecamy również dla rodzin jako formę spędzenia czasu razem.

Dla osób nieinteresujących się sztuką, a lubiących spędzać czas na robieniu zakupów, proponujemy zajrzeć do galerii handlowej M1. Skupisko wielu sklepów w tym również sportowych i budowlanych sprawia, iż cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Czeladź to miasto leżące w województwie śląskim, w powiecie będzińskim na południu Polski. W XIII w. otrzymało prawa miejskie. Jest jednym z najstarszych miast należących do Zagłębia Dąbrowskiego. Liczy sobie niecałe 34 tysiące mieszkańców.
Wypożyczalnia samochodów Czeladź