wypożyczalnia samochodów knurów
Wypożyczalnia samochodów Knurów
6 lipca 2018
imielin
Wypożyczalnia samochodów Imielin
18 lipca 2018

Wypożyczalnia samochodów Chełm Śląski

Czy warto więc wypożyczyć auto spędzając czas w Chełmie Śląskim? Jak najbardziej. Wymienione wyżej atrakcje powinny za tym przemawiać. Miasto ma bardzo dobre połączenia (drogi) z większymi miastami takimi jak Mysłowice, Oświęcim, Tychy czy Jaworzno. Natomiast brak dodatkowych opłat, takich jak parkomaty, powinny przemawiać na korzyść wypożyczania samochodów.

W naszej ofercie można znaleźć samochód dostosowany do potrzeb każdego. Posiadamy auta od klasy A do klasy D. Z czego klasa A przedstawia samochody mniejsze, idealne by poruszać się po mieście. Natomiast do klasy D kwalifikują się samochody większe gabarytowo – vany lub suv-y, dla większych rodzin.

Aby uzyskać najkorzystniejsze ceny wynajmu polecamy rezerwację samochodów z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza w okresach letnich, urlopowych lub świątecznych. Atutem wcześniejszej rezerwacji jest również to, iż klient może wybrać sobie model auta najbardziej dla niego komfortowy.
Klienci z Chełmu Śląskiego, leżącego w dość bliskiej odległości od siedziby naszej wypożyczalni, podstawienie samochodu będą mieli za darmo. Skąd taka promocja? Nasza wypożyczalnia samochodów Chełm Śląski założyła sobie, że do 50 km podstawienie samochodu będzie darmowe. Z tego też powodu zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Główne informacje o Chełmie Śląskim

Chełm Śląski – wieś położona w powiecie bieruńsko-lędzińskim na Pagórach Jaworznickich, w Południowej części Polski. Przed 1998 rokiem Chełm Śl. należał do województwa katowickiego, obecnie na skutek zmian administracyjnych w Polce znajduje się w województwie śląskim. Przez lata wieś ta była dzielnicą Tychów a następnie Mysłowic. Ostatecznie miejscowość ta jest siedzibą gminy Chełm Śląski.

Gmina Chełm Śląski

Położona jest w województwie śląskim w jego środkowo-wschodniej części. W jej skład wchodzi, jak już wyżej napisaliśmy, Chełm Śląski jak również Kopciowice. Jest to gmina wiejska.

Herb gminy

wypożyczalnia samochodów chełm śląski
Herb gminy Chełm Śląski przedstawia oko w promienistym złotym trójkącie – symbolizujące Oko Stwórcy – na niebieskim tle.

Atrakcje

Jedną z bardziej znanych atrakcji jest tutaj Smutna Góra. Wznosi się na 285 m n.p.m. i jest obiektem wycieczek rowerowych miejscowej ludności. Przy korzystnej pogodzie można tu popatrzeć na piękne widoki. Widać stąd Beskidy, pobliskie wsie i miejscowości oraz kominy elektrowni w Jaworznie. Nazwę Smutna Góra zawdzięcza epidemii cholery jaka miała miejsce w 1831 roku. Mieszkańcy Chełma Śląskiego wywozili chorych za miasto w obawie zakażenia wód i rozpowszechniania się choroby, a zmarłych grzebano właśnie na tej górze. Góra stanowi więc miejsce pamięci. Pośrodku powstałego tam nieformalnego cmentarza ludzie postawili krzyż.
Co roku na szczycie organizowana jest droga krzyżowa, której stacje wyznaczają duże kamienie postawione wzdłuż ścieżek na górze. Udział w niej biorą aktorzy, dlatego też Droga Krzyżowa cieszy się sporym zainteresowaniem.

Dużą atrakcją historyczną jest również Obóz Auschwitz-Birkenau, który znajduje się w Oświęcimiu, a z którym Chełm Śląski sąsiaduje. Był on największym obozem i ośrodkiem zagłady jaki powstał przez nazistowskie Niemcy. Zabito w nim ponad milion osób. Miejsce te cieszy się dużą popularnością zwiedzających. Jest to niewątpliwie obiekt, który wpisuje się na listę “trzeba zobaczyć”, zwłaszcza będąc tak blisko niego.