Mysłowicki Jarmark Świąteczny
7 grudnia 2018
wynajem długoterminowy
Wynajem długoterminowy czy leasing
28 grudnia 2018

Wypożyczalnia samochodów Bielsko Biała

Bielsko-Biała jest dużym miastem i dobrze się rozwijającym. Ma, tak jak inne miasta województwa śląskiego, bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, zatem  podróżowanie samochodem będzie w tym mieście będzie przebiegać bez większych problemów. Nasza wypożyczalnia, mimo iż siedzibę ma w Mysłowicach, oferuje swoim klientom podstawienie samochodu pod wskazany adres. Możesz przyjechać z daleka nie mając własnego samochodu, a dzięki nam zwiedzisz całą okolicę wygodnie i przyjemnie. Gorąco polecamy swoje usługi. Ekipa pozycz-go.pl

Wraz z nieustannym rozwojem naszej wypożyczalni w obszarze województwa śląskiego, postanowiliśmy rozszerzyć terytorium oferowanych przez nas usług na teren miasta Bielsko Biała. W tym mieście podstawienie i odbiór samochodu może odbyć się bez dodatkowych opłat, jeżeli najem będzie trwał co najmniej 5 dni. Auto możemy podstawić w dowolne miejsce w mieście. Wynajem aut Bielsko Biała

Historia miasta Bielsko-Biała

Bielsko-Biała jest to miasto położone w południowej części Polski w województwie śląskim.

Oficjalnie miasto powstało w 1951r. po połączeniu dwóch mniejszych miejscowości – Bielska i Białej. Pełni funkcję głównego ośrodka administracyjnego, handlowego, akademickiego, turystycznego, kulturalnego i przemysłowego na tak zwanym Podbeskidziu. Jest członkiem Związku Miast Polskich oraz stanowi ważny węzeł kolejowy i drogowy w skali kraju. Bielsko-Biała cieszy się również niskim bezrobociem – 2%. W 2018 roku liczba mieszkańców nie przekraczała tu 172 tysięcy. W skład miasta wchodzi 30 osiedli.
Infrastruktura drogowa i kolejowa jest tu bardzo rozwinięta. Przez Bielsko-Białą przechodzą drogi S1 (ekspresowa), droga krajowa nr 1, droga ekspresowa S52 oraz droga wojewódzka 942. Natomiast linie kolejowe są trzy: 139, 90 i 117. Bielsko-Biała posiada połączenia z Warszawą, Wrocławiem, Katowicami, Szczecinem, Żyliną, Gdańskiem, Poznaniem, Krakowem, Bydgoszczą i Łodzią.

Herb Bielska-Białej

Składa się on z dwóch gotyckich tarcz: lewa to dawny herb Bielska, natomiast prawa to herb dawnej Białej. Lewa jest dwudzielna, po jej lewej stronie znajduje się połowa złotego orła na niebieskim tle, natomiast prawa strona przedstawia trzy białe lilie na czerwonym tle. Na drugiej tarczy możemy zobaczyć dwie czerwone róże ułożone poziomo na zielonym tle.

Flaga miasta

Płat tkaniny, na którym znajdują się trzy główne kolory. Na górze żółty pas prostokątny zajmujący 1/5 flagi, środkowy pas ma barwę białą i zajmuje 3/5, natomiast najniżej położonym pasem jest pas czerwony, któremu również przypisuje się 1/5 części flagi. W najszerszym pasie – białym – znajduje się herb Bielska-Białej.

Atrakcje w mieście

Będąc w Bielsko-Białej jako jednym z punktów, które może zwiedzić jest Stare Miasto. Średniowieczny układ urbanistyczny oraz budowle z XVI-XIX wieku mogą sprawić, iż osoby zwiedzające poczują się jakby cofnęły się w czasie. Polecamy dla wszystkich wielbicieli średniowiecznej architektury.
Bielsko Biała
Ciekawą atrakcją na spokojny dzień rodzinny może być również spacer wokół Dworu Lipnickiego. Pałac ten położony jest w centrum miasta, swoją nazwę zawdzięcza starostom Lipnickim, którzy zamieszkiwali go w XVI w. Obecnie należy do Zgromadzenia Córek Bożej Miłości oraz do prowadzonego przez nie domu dla kobiet i dzieci upośledzonych. Pałac jest otoczony pięknym parkiem, w którym możemy znaleźć różne gatunki roślin i zwierząt.
Zabytki w Bielsku
Dla miłośników historii i sztuk pięknych zachęcamy do zwiedzenia Zamku Książąt Sułkowskich. Obecnie pełni on rolę muzeum i możemy zobaczyć w nim m.in. : XIX wieczną klatkę schodową, salę sztuki myśliwskiej i militariów, ekspozycje dotyczące historii Bielska, Białej i okolic oraz pamiątki po rodzinie Sułkowskich.
Chętnie odwiedzanym miejscem przez osoby tutejsze jest Las Cygański. Można tu pospacerować, pobiegać lub pozbierać grzyby. Latem cudownie ochłodzi a zimą można przyjść z dziećmi na sanki. Są dodatkowe atrakcje: miasteczko ruchu drogowego dla dzieci.
Wypożyczalnia samochodów Bielsko Biała

wynajem

W związku z tak licznymi atrakcjami zachęcamy gorąco aby pobyt w Bielsku- Białej umilić sobie wypożyczając samochód z naszej wypożyczalnia samochodów Bielsko-Biała i wykorzystać go do zwiedzenia wszystkich powyższych miejsc.