wynajem auta Bielsko Biała
Wypożyczalnia samochodów Bielsko Biała
7 grudnia 2018
Bezpieczny wynajem samochodu
Bezpieczny wynajem samochodów
21 stycznia 2019

Wynajem długoterminowy czy leasing

Wybierając samochód do firmy zawsze powstaje pytanie czy kupić za gotówkę czy sfinansować jego zakup za pomocą leasingu. Od niedawna korzystną opcją jest również wynajem długoterminowy. W przypadku ostatniej opcji nie jest sprawdzana zdolność kredytowa, nie obciąża się wyniku finansowego firmy co świadczy na korzyść wynajmu długoterminowego.

Proces wynajmu jest o wiele krótszy niż w przypadku leasingu. Niezbędne dokumenty to dowód osobisty oraz prawo jazdy osoby reprezentującej firmę. Po zapłacie kaucji i czynszu za 1 miesiąc użytkowania dostajemy samochód do użytkowania.

Najtańszy leasing jest wtedy, gdy kupujemy nowe auto od dealera, co może wiązać się z oczekiwaniem na samochód nawet do pół roku. Czas który mija zanim odbierzemy auto generuje dodatkowe koszty w postaci wynajmu samochodu. (wynajem na 3 miesiące jest dużo droższy od wynajmu na klika lat biorąc pod uwagę miesięczny czynsz)

Mamy większa możliwość przy doborze wyposażenia, wykończenia i koloru. Należy pamiętać o tym, żeby leasing był opłacalny zazwyczaj wymagana jest duży wkład własny, oraz termin leasingowania na 3 lata. Trzeba się również liczyć z dodatkowymi kosztami ubezpieczenia AC/OC. Posiadając małą liczbę samochodów we flocie koszty takiego ubezpieczenia przyprawiają o zawrót głowy.

Czas trwania umowy wynajmu długoterminowego

Podpisując umowę wynajmu długoterminowego sami decydujemy czy okres najmu będzie trwał 6 miesięcy czy nawet 4 lata. Dogadać się można również w zakresie rocznego limitu kilometrów, gdzie w tradycyjnym leasingu brak dopłat jest tylko do ilości 30000 kilometrów rocznie.

Wypożyczając samochód na dłuższy czas, trzeba podkreślić zaoszczędzone pieniądze. W czynszu wliczone są wszystkie kosztu serwisów okresowych, badań technicznych, zakup i wymiana opon oraz wcześniej wspomniane koszty ubezpieczenia. Dodatkowym autem jest zminimalizowane ryzyko drogich napraw przy wyborze tańszego, ale używanego samochodu, ponieważ wszystkie koszty ponosi wypożyczalnia. Ostatnio w modny staje się wynajem zamiatarek.

Przed zakończeniem umowy najmu długoterminowego możemy przedłużyć wynajem, porozumieć się w kwestii odsprzedaży samochodu lub wymienić auto na nowe nie martwiąc się o nic.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy przemawiające na korzyść wynajmu:

 

– brak wkładu własnego

– umowa zawierana na czas od kilku miesięcy do kilku lat

– zapewniona mobilność dla pracowników sezonowych / pracowników na okres próbny

– brak kosztów związanych z naprawami samochodu

– wszystkie koszty zawarte w jednej miesięcznej opłacie.wynajem