Wynajmij busa
Bus do wynajęcia
4 lutego 2019
Zadbaj o auto na wiosnę
19 lutego 2019
nie masz samochodu? wynajmij!

Mam prawo jazdy ale nie posiadam własnego auta!

Żyjemy w czasach gdzie poruszanie się samochodem jest na porządku dziennym. Młodzi ludzie, a zwłaszcza chłopcy, pragną jak najszybciej zdać egzamin i zacząć szlifować swoją jazdę autem. W polskich realiach nie wygląda to jednak tak kolorowo. Rzadko stać rodziców na nowy samochód dla swojej pociechy. Ewentualnie pozwolą czasem pojeździć swoim, i to pod nadzorem, a dodatkowo w pełnym stresie zarówno dla jednej jak i  drugiej strony.
Jest na to rada! Wynajęte auto sprawdzi się idealnie. Nie trzeba wynajmować od razu na pół roku, wystarczy weekend lub kilka dni. Dziecko podszlifuje swoją jazdę a rodzic będzie spał spokojnie. Jego samochód będzie bezpieczny w garażu, a za ewentualne szkody odpowiadać będzie wypożyczalnia.

Droższe ceny dla nowych kierowców

 Można pomyśleć: układ idealny! Niestety jest jeden duży minus, a mianowicie koszty. Wypożyczalnie samochodów doskonale zdają sobie sprawę jak młodzi kierowcy mogą być nieuważni i brawurowi na drodze. Nie przemawia to bynajmniej na ich korzyść, w związku z czym koszty wynajmu dla młodych kierowców są sporo zawyżone. Dopiero po kilku latach doświadczenia mogą  korzystać oni z regularne cen najmu.

“I wilk syty i owca cała”

Można więc zapytać czy opłaca się wynająć samochód dla świeżego kierowcy? Odpowiedzi mogą być oczywiście różne, w zależności od podejścia do sprawy. Można jednak w całej sytuacji znaleźć złoty środek i wynająć samochód
np. tylko na weekend. Młody kierowca się podszkoli a trzy lub dwa dni wynajmu nie pociągną bardzo po kieszeni. Dodatkowo, dni wolne od pracy mają ten plus, iż mniej aut jest na drodze przez co prowadzenie samochodu w ten czas może być bardziej przyjemne i bezpieczniejsze.

 Automatyczna skrzynia biegów jako ułatwienie pierwszych chwil za kółkiem.

Jeżeli faktycznie pierwsza jazda “samotnie”, bez instruktora lub rodzica nas przeraża warto wynająć samochód z automatyczną skrzynią biegów. Zwłaszcza jeżeli ktoś popełnia minimalne błędy właśnie na tym obszarze. Dodatkowy stres nie jest nikomu potrzebny, więc jeśli “automat” ma sprawić, że czas spędzony w aucie będzie komfortowy i bezpieczny  to jesteśmy jak najbardziej za takim rozwiązaniem.

Czy poradzę sobie z obsługą?

Absolutnie nie trzeba się obawiać obsługi automatycznej skrzyni biegów. Kierowca bardzo szybko się przekonuje, że jazda takim samochodem staje się intuicyjna i równie szybko postanawia w przyszłości zakupić auto wyposażone w “automat”.  Dodatkowo, dla jeszcze większej pewności, można poprosić osobę wynajmującą nam samochód o pokazanie sposobu użytkowania takiej skrzyni.
O plusach poruszania się samochodem z “automatem”  możemy się przekonać między innymi podczas stania w korkach ulicznych. Przy manualnej skrzyni biegów praktycznie nie ściąga się nogi ze sprzęgła, co jest wybitnie niewygodne i dodatkowo irytuje kierowcę, natomiast nie ma tego problemu z jej automatycznym odpowiednikiem.
Co warto wiedzieć przed jazdą?
Automatyczne skrzynie biegów nie są identyczne w każdym modelu samochodów. Mogą się różnić wyglądem, natomiast posiadają “stałe punkty”, którymi można się kierować. Dla osoby początkującej, nie interesującej się sportowym wykorzystaniem auta, wystarczy wiedza podstawowa. Do niej zaliczamy bieg D (drive), z którego ruszamy i na którym cały czas jedzie

Wynajmij nie kupuj

my. Następnym z kolei jest bieg R (reverse), który wciskamy w momencie cofania. Ostatnim istotnym biegiem jest bieg P (parking), który wciskamy gdy auto stoi. Jest również mniej ważny bieg N (neutral), który jest odpowiednikiem “luzu” w manualnej skrzyni biegów. Teoria może się wydawać trudna i niejasna w praktyce jednak kierowca szybko zapamiętuje, który bieg ma właśnie wcisnąć.
 Podsumowując, aby ułatwić wynajem auta świeżym kierowcom faktycznie można doradzić im wynajem samochodu z automatyczną skrzynią biegów. W tych pierwszych chwilach samotnej jazdy ważne jest aby czuli się jak najbardziej komfortowo a przez to skupili większą uwagę na bezpieczeństwie jazdy. W kolejnych wynajmach można pokusić się na jej manualną wersję. Nasza wypożyczalnia samochodów posiada samochody zarówno z automatyczną skrzynią biegów jak również z manualną. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!