wypożyczenie samochodu Chorzów
Wypożyczalnia samochodów Chorzów
2 marca 2018
Wypożyczenie samochodu Bytom
Wypożyczalnia samochodów Bytom
2 marca 2018

Auto zastępcze ŚląskJeżeli przytrafi nam się kolizja drogowa, w wyniku której nie będziemy mogli korzystać z naszego samochodu, nie oznacza to, że do czasu naprawy pojazdu będziemy pozbawieni auta. Jeżeli to nie my byliśmy sprawcami kolizji, możemy bezpłatne uzyskać auto zastępcze Śląsk.

Śląsk jest regionem, w którym sporo osób porusza się pojazdami, przez co też kolizje są tutaj wręcz na porządku dziennym. Jeśli powodują one znalezienie się samochodu w warsztacie na pewien czas, właściciele pojazdów mogą wnioskować o udostępnienie darmowego auta zastępczego. Zasady uzyskania takiego pojazdu są bardzo proste. By auto zastępcze było dla nas bezpłatne, nie możemy być sprawcami kolizji. Dokumenty, które musimy skompletować to:

  • dowód osobisty
  • prawo jazdy
  • imię i nazwisko sprawcy kolizji oraz dane jego ubezpieczyciela
  • numer zgłoszenia szkody do Towarzystwa Ubezpieczeniowego
  • notatkę policji z miejsca zdarzenia, potwierdzającą, kto jest sprawcą kolizji

Z takim kompletem dokumentów w każdej chwili możemy uzyskać auto zastępcze. Śląsk daje nam wiele możliwości pozyskania pojazdu zastępczego, ponieważ działa tu sporo instytucji mających taką ofertę. Nasza firma, chociaż ma siedzibę w Mysłowicach, oferuje auta zastępcze dla każdego spełniającego powyższe warunki. Samochód dostarczymy na wskazane miejsce: może to być miejsce kolizji, adres zamieszkania bądź jakiekolwiek inne, pod które osobie pozyskującej auto zastępcze będzie wygodnie je odebrać.

Śląsk, auta zastępczeAuto zastępcze – Śląsk

Kto ponosi koszty auta zastępczego?

 

Na mocy prawa kosztami związanymi z korzystaniem z samochodu zastępczego jest obciążony sprawca, który pokrywa je ze swojej polisy ubezpieczeniowej. Poszkodowany w wyniku kolizji może samodzielnie wybrać wypożyczalnię, z której weźmie auto zastępcze Śląsk.

Śląsk jest w całości obsługiwany przez naszą wypożyczalnię, podstawimy samochód w dowolne miejsce. Koszty dobowe udzielenia samochodu przez wypożyczalnię oraz opłaty związane z podstawieniem samochodu oraz jego odbiorem ze wskazanych miejsc pokrywa ubezpieczyciel sprawcy kolizji. Osoba pobierająca auto zastępcze nie ma narzuconych limitów kilometrów, nie ma również obowiązku wnoszenia kaucji zabezpieczającej. Jedynym ograniczeniem w wyborze samochodu zastępczego jest to, że nie może być on wyższej klasy niż pojazd, który ma zastępować. Samochód zastępczy może zostać udostępniony od momentu wystąpienia szkody i osoba poszkodowana ma prawo korzystać z niego do dnia, w którym zostanie jej wypłacone odszkodowanie bądź odbierze własny samochód z naprawy. Wszelkie rozliczenia za korzystanie z auta zastępczego są załatwiane pomiędzy wypożyczalnią udostępniającą pojazd oraz ubezpieczycielem sprawcy kolizji, dlatego jedyne formalności, jakie dotyczą osoby poszkodowanej, są związane z odpowiednimi dokumentami potrzebnymi do udostępnienia pojazdu oraz ze zwróceniem auta zastępczego, kiedy będzie to już możliwe, w związku z wystąpieniem opisanych wcześniej warunków.

Auto zastępcze Śląsk, wynajem samochodówWynajem aut zastępczych na Śląsku